Bizimle iletişim kur

İlgili kişi : Seline Zheng

Telefon numarası : +86 573 8188 3938

Free call

GÜNEY TIP ÜNİVERSİTESİ SHUNDE HASTANESİNDE NEONATAL ENFEKSİYON: EPSTEIN-BARR VİRÜSÜ DAMLALARLA BULAŞABİLİR

September 17, 2019

11 Mayıs'ta, Guangdong Eyalet Sağlık Komitesinin web sitesi, Southern Medical University Shunde Hastanesinde yenidoğan enfeksiyonunun araştırılması ve ele alınması ve ilgili hastane başkanının kaldırılması haberini yayınladı.

 

Enfeksiyondan sonra, Guangdong Eyaleti bir olay araştırma grubu ve uzman bir çalışma grubu kurdu.Epidemiyolojik araştırma, klinik vaka analizi, nozokomiyal enfeksiyon araştırması ve etiyoloji tespiti ile bunun enterovirüsün (ekovirüs 11) neden olduğu bir nozokomiyal enfeksiyon olayı olduğu, neonatal pnömonili 5 çocuğun ve diğer temel hastalıkların öldüğü, 13 enfeksiyon vakasının meydana geldiği tespit edilmiştir. Tedavi edilip taburcu edildi, 1 vaka halen tedavi için hastanede ve durumu stabil.

hakkında en son şirket haberleri GÜNEY TIP ÜNİVERSİTESİ SHUNDE HASTANESİNDE NEONATAL ENFEKSİYON: EPSTEIN-BARR VİRÜSÜ DAMLALARLA BULAŞABİLİR  0

Ekovirüs

 

ECHO virüsü, enterovirüs B, enterovirüs, mikrornaviridae'ye ait bir tür RNA virüsüdür.Epstein-Barr virüsü tip 11 enfeksiyonu, esas olarak solunum yolu enfeksiyonu ile ilgilidir.Klinik belirtileri ateş, halsizlik, yorgunluk, kızarıklık vs.'dir. Hastaların çoğu esas olarak hafiftir ve kendi kendine iyileşebilir;birkaç hasta, kendi diğer hastalıkları veya düşük bağışıklık fonksiyonu nedeniyle şiddetli gelişebilir.

 

Epstein Barr virüsü esas olarak fekal oral yolla ve ayrıca damlacıklar yoluyla bulaşır, oldukça bulaşıcıdır ve vücuttaki hemen hemen tüm hücreleri enfekte edebilir.


Bu olay bir uyandırma çağrısıdır.Yenidoğanlar için özellikle YYBB'de hava temizliği çok önemlidir.Dirençleri zayıftır, sıradan bakteri ve virüsler bile enfekte olduklarında hayati tehlike oluşturabilir.

hakkında en son şirket haberleri GÜNEY TIP ÜNİVERSİTESİ SHUNDE HASTANESİNDE NEONATAL ENFEKSİYON: EPSTEIN-BARR VİRÜSÜ DAMLALARLA BULAŞABİLİR  1

 

EKEAIR mobil hava sterilizasyon istasyonu, 0.3um kadar küçük partiküllerin% 100 filtrasyonunu sağlayabilir.ECHO virüsünün bulaşması için parçacıklara eklenmesi gerekir.Yuke, yeni doğanların ve sağlık personelinin sağlığını korumak için virüsü etkili bir şekilde filtreleyebilir ve etkisiz hale getirebilir.

 

 

Bizimle temasa geçin

Mesajınız Girin

sales@ekeair.com